Koulutus

Niina Uronen
Koulutuspäällikkö, toimitusjohtaja/rehtorin sijainen
Liikunnan ammatillinen koulutus
+358 40 742 8470
niina.uronen@tanhuvaara.fi

Lotta Lepistö
Koulutussihteeri
+358 50 373 7239
lotta.lepisto@tanhuvaara.fi
___________________

Sami Huoman
Liikunnanopettaja, LPT -ryhmäohjaaja
+358 44 770 8185
sami.huoman@tanhuvaara.fi

Toni Kotro
Liikunnanopettaja, LPT -ryhmäohjaaja
+358 40 523 1150
toni.kotro@tanhuvaara.fi

Topi Tarhonen
Liikunnanopettaja, LPT -ryhmäohjaaja
+358 50 347 5016
topi.tarhonen@tanhuvaara.fi

Ella Tanhuamäki
Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkintovastaava (aikuiskoulutus)
Opettaja, LPT -ryhmäohjaaja
+358 40 822 3163
ella.tanhuamaki@tanhuvaara.fi

Heiko Gross
Liikunnanohjaaja
+358 45 111 1707
heiko.gross@tanhuvaara.fi

Mirka Kupiainen
Liikunnanohjaaja
+358 44 533 0813
mirka.kupiainen@tanhuvaara.fi

Arja Laine
Liikuntapalvelupäällikkö,
liikunnanopettaja
+358 50 5727348
arja.laine@tanhuvaara.fi

Antti Lappalainen
Valmennuskeskuskoordinaattori, liikunnanopettaja
+358 40 080 5178
antti.lappalainen@tanhuvaara.fi

Jarmo Hirvonen
Valmennuskeskuspäällikkö
+358 40 766 1782
jarmo.hirvonen@tanhuvaara.fi

Sami Piisilä
Hyvinvointipäällikkö
+358 44 745 6443
sami.piisila@tanhuvaara.fi

Pasi Rinkinen (opintovapaalla 31.12.2020 saakka)
Liikunnanopettaja

Erityisopettaja Nina Bruce
nina.bruce@savonlinna.fi